E sorok írója valamikor, nagyon régen Amerika-barát volt, és szívből gyűlölte a szovjet-orosz kommunizmust. El se tudta volna képzelni, hogy egyszer az oroszokkal szimpatizáljon, és az USA-t tekintse a helynek (Brüsszel mellett), ahova az ördög a Kremlből átköltözött.
Mit ad ég, az elmúlt évtizedek pont ebbe az irányba mozgatták politikai értékrendjét.
Nos, nem akarjuk azt mondani, hogy Trump megválasztása ismét 180 fokkal átbillentette helyzetértékelését. De valami megváltozott az új elnök beiktatásával, mégha sejtjük is, hogy ennek csupán pragmatikus okai vannak. Nevezetesen, az USA elit, illetve a háttérhatalmi gépezet körében kezd polgárjogot nyerni a felismerés, hogy a gazdaság tönkretétele az éghajlatvédelem ürügyén, a közegészségügy rombolása a génmódosító oltásokkal, a társadalom stresszelése a DEI-woke őrülettel előbb-utóbb oda vezet, hogy az a katonai ütőképességet (szándékosan nem védelmi képességet írok) végzetesen legyengíti.
Ezért lehetett egészségügyi miniszter Robert F. Kennedy Jr., a számos hatástalan, de súlyos mellékhatásokat generáló kötelező oltás, és nem csak a génmódosító oltások kritikusa, ezért volt Trump első intézkedéseinek egyike a DEI-woke őrület megnyirbálása szövetségi szinten, ezért dorgálhatta meg J. D. Vance alelnök európai szövetségeseit a demokráciadeficit miatt, és ezért szólíthatta fel Chris Wright, Donald Trump amerikai elnök energiaügyi minisztere Európát, hagyjon fel a globalista zöld programmal, mielőtt további károkat okozna a polgárok biztonságának és életminőségének.
Mai bejegyzésünkben ez utóbbival foglalkozunk.
Az Alliance for Responsible Citizenship (ARC) londoni konferenciáján tartott virtuális beszédében Wright elítélte az éghajlatváltozással kapcsolatos ütemterv „őrültségét”. Különösen élesen bírálta a Világgazdasági Fórum (WEF) Net Zero 2050 célját.
„A Net Zero 2050 katasztrofális cél” – mondta Wright. „Ez szörnyű.”
Figyelmeztetett arra, hogy „az ehhez hasonló energiapolitikák nem hoztak semmilyen előnyt, viszont hatalmas költségekkel jártak. Ezek a költségek messze túlmutatnak a benzinárakon vagy a háztartások energiaszámláin – az ipar nagymértékű lerombolásához vezetnek,” – hangsúlyozta Wright.
„Az energiaipar elleni folyamatos támadások a munkavállalók elszegényedéséhez és az egyenlőtlenségek növekedéséhez vezettek.” – mondta. Példaként az Egyesült Királyságot hozta fel:
„Amikor az energiát drágábbá és kevésbé megbízhatóvá tesszük, ahogy az Egyesült Királyság tette az elmúlt évtizedekben, csökkentjük az emberek életszínvonalát, korlátozzuk lehetőségeiket, és egyszerűen exportáljuk az iparunkat”.
„Senki sem fog többé energiaigényes terméket gyártani az Egyesült Királyságban.
Egyszerűen csak máshová költöztetik.
Egy kínai széntüzelésű gyárban állítják elő, majd felrakják egy dízelüzemű hajóra, lefelé szállítják a folyón, végül átrakják egy nagyobb dízelüzemű hajóra, hogy aztán a londoni dokkokban kirakodják.
„Ez a körforgás nem energiaátalakítás, hanem merő képtelenség,” – mondja Wright.
„Ez csak a polgárok elszegényedését hozza magával, akik abban a tévhitben ringatják magukat, hogy ettől jobb lesz a világ”.
Wright válaszolt a Sky News újságírójának, Chris Uhlmann-nak kérdésére is, amely J.D. Vance amerikai alelnök nemrégiben Németországban tett kijelentéseire vonatkozott.
A Slay News beszámolója szerint Vance Párizsban és Münchenben bírálta az európai szabályozási, energetikai és biztonsági környezetet.
„Az energetikai realizmus kritikus, ha humanizmust akarunk” – mondta Wright Vance kijelentéseire utalva.
Külön kiemelte Németország rossz beruházásait:
„Németország félbillió dollárt költött arra, hogy megpróbálja forradalmasítani az energiarendszerét – és elbukott.
A primerenergia 80 százalékos szénhidrogéntartalmáról 74 százalékra csökkentették a szénhidrogéntartalmat.
Más szóval, nem távolodtak el a szénhidrogéntől, hanem egyszerűen egy teljesen új energiarendszerbe fektettek be, amely óriási mértékben növeli a költségeket.
Németország több mint kétszeresére növelte elektromos hálózatának kapacitását, miközben 20 százalékkal kevesebb áramot szállított – két-háromszoros költséggel.
Mindez egy büszke, nagy iparosodott nemzet hazájában, Németországban.”
A józan észhez való visszatérésre szólított fel – nemcsak Európában, hanem az Egyesült Államokban is.
J.D. Vance németországi beszéde eközben nagy feltűnést keltett, amikor gúnyt űzött a radikális baloldali klímaaktivistából, Greta Thunbergből.
„Higgyék el, ezt teljes humorral mondom” – viccelődött az alelnök az európai vezetőknek.
„Ha az amerikai demokrácia túléli tíz éven keresztül Greta Thunberg ostorozását, akkor önök is túlélhetnek néhány hónapot Elon Musktól”.
2025. február
Közzéteszi:
Király József
okl. vegyészmérnök
Tetszett a cikk? Amennyiben igen, fejezze ki tetszését a részünkre nyújtott támogatással 300 Ft értékben. Bankszámlaszámom: – Király József – 10205000-12199224-00000000 (K&H) A közleményben kérjük megadni: klímarealista. |