Önkívületben a magyar főáramú sajtó. Szinte az összes tévé- és rádióadó, az írott és elektronikus sajtó szajkózza:
„Az eddigi hét legmelegebb év egyike volt 2021.”
Az elmúlt hét év volt minden idők legmelegebb hétéves időszaka.”
Természetesen az ismertebb kereskedelmi médiatermékek sem maradnak le a riogatásban. E sorok szerzője nem tudja, milyen mechanizmusok működnek a szerkesztőségekben. Kötelező nekik a rémhírterjesztő, pánikkeltő híreket kommentár nélkül továbbítani?
Tilos nekik tájékozódni és elfogulatlanul tájékoztatni? Ha igen, kinek van hatalma úgy a közszolgálati, mint a kereskedelmi médiák fölött? Hogyan történik a tiltás? Szól valaki a főszerkesztőnek? A főszerkesztő továbbadja az ukázt a reszortfelelősnek? Saját tapasztalatunk, hogy egy-egy levél, figyelemfelhívás az illető szerkesztőségeknek az esetek 99 %-ában megválaszolatlan marad. Tehát nem tudatlanságról, hanem a rögeszme melletti elkötelezettségről van szó a média részéről.
De akárhogyan is. A Google ma, 2022 január 23-án 56 ezer találatot ad ki a „hét legmelegebb év” keresőszavakra. Ugyanez a Google pedig 2021 októberében közzétette irányelveit, melynek értelmében nem tesz közzé hirdetéseket olyan honlapokon, melyek szkeptikus álláspontot képviselnek az éghajlat-változással kapcsolatban. A Google rendelkezése honlapunkat is érinti. Ez irányú megkeresésünkre egy udvarias levélben megtagadták hirdetések közzétételét honlapunkon. Innen pedig már csak egy lépés, hogy a keresőmotorok ne adjanak találatot olyan honlapok felé, amelyek kétségbe vonják (merészelik) az előírt tudományos álláspontot.
Nézzük meg ezek után, mi a helyzet az eddigi legmelegebb hét éves időszakkal. illetve ezen belül 2021-gyel.
Ha az ember a statisztikára támaszkodva próbál riogatni, biztosan talál olyan időszakokat, adatsorokat, amelyekkel igazolhatja prekoncepcióját. Ezért lett most hirtelen fontos ez a hét éves időszak. Ha 2021 hűvösebb volt, mint 2020, sőt, már öt éve folyamatosan csökken az átlaghőmérséklet, akkor keresni kell olyan időszakokat, amelyek alátámasztják a ‘zemberokozta klímaváltozás tézisét.
Azután már csak az újságíró ügyességén múlik, hogy úgy fogalmazzon, hogy semmi kötelezőt nem állít, de vészjósló jövőt sugall.
Nyilván a hamisításban érdekelt erők nem céltalanul, csak úgy hobbiból építették fel profi hamisító gépezetet, hanem határozott konkrét céljaik vannak evvel. De mielőtt erre rátérünk, nézzük meg, mi is a helyzet a fránya hét évvel.
A hőmérsékletet regisztráló szervezetek testvéri egyetértésben, minimális különbséggel az alábbi grafikonnal ábrázolják a veszélyes hőmérséklet-emelkedést.
A testvéri egyetértés pedig arra is kierjed, egyöntetűen kitörlik az 1998-as hőmérsékletcsúcsot. Ennek figyelembevételével a következőképp alakulna az átlaghőmérséklet:
A hamisítók keze azonban az UAH szatellit adatiig is elért.
Fenti, 2022 januárjában közzétett ábrán az 1998-as anomália csúcs 0,61 °C-nál van. Ugyanez a csúcs a 2016-os ábrázoláson 0,75 °C-nál van.
Az átlagérték csúcsa 2016-ban valamivel 0,5 °C alatt van, 2022-ben már éppen csak meghaladja a 0,3 °C-ot. A cél – egy veszélyes hőmérséklet-emelkedés prezentálása – nyilvánvaló.
A (némileg kozmetikázott) UAH szatellit adatok alapján 2021 az elmúlt 42 év nyolcadik legmelegebb évének számít, 2016, 2020, 1998, 2019, 2017,2010 és 2015 után.
Forrás: https://www.drroyspencer.com/2022/01/uah-global-temperature-update-for-december-2021-0-21-deg-c/
A szatellit legfrissebb adatai szerint 2021 decemberében az (alacsony troposzférában mért) átlaghőmérséklet 0,21 °C-kal volt az 1990-2020 harmincéves átlag fölött. 2021 pedig 0,134 fokkal haladta meg a harmincéves átlagot.
Az átlaghőmérsékleteket összegző (és így nagyobb manipulálási lehetőségekkel bíró) NOAA National Centers for Environmental Information, 2022 januárjában adta ki 2021-re vonatkozó éves jelentését. (State of the Climate: Global Climate Report for Annual)
Eszerint a legmelegebb évek listájában 2021 (0,84 °C anomáliával) a hatodik helyen áll
2016 0.99 °C anomália
2020 0.98 °C anomália
2019 0.95 °C anomália
2015 0.93 °C anomália
2017 0.91 °C anomália
mögött.
A NOAA nem veri nagydobra, de értelmetlen itt a hőmérséklet századfokos megadása, tekintve, hogy ezeknek az adatoknak a megbízhatósága jó esetben ± 0,2 °C körül ingadozik.
Michael Limburg a Lipcsi Egyetemen 2010-ben benyújtott doktori disszertációjában[1] vizsgálja a hőmérsékletmérések bizonytalanságait, hibalehetőségeit.
„Analyse zur Bewertung und Fehlerabschätzung der globalen Daten für Temperatur und Meeresspiegel und deren Bestimmungsproblem = A hőméséklet és a tengerszint globális adatinak kiértékelése, különös tekintettel meghatározási problémákra és a hibalehetőségekre” A hibákat okozhatják
E felsorolásból a szatellitméréseknél kiesik a 2. és 3. pont, helyette felléphetnek viszont kalibrálási, hitelesítési hibák. Az egyetem rögtön ráérzett, hogy az értekezés alapjaiban rengetné meg a klímarögeszmét, ezért amellett, hogy nem fogadta el, értesítette a többi német egyetemet, vigyázat, ha jönne ez a Limburg nevű fickó. Ivar Giaver kiegészíti Limburg munkáját a mérőállomások egyenlőtlen eloszlásából adódó hibákkal. Mindezek tükrében nevetséges a hőmérséklet-értékek századfok pontosságú megadása. Hogyan is mondta Carl Friedrich Gauss matematikus zseni? „Semmi sem mutatja világosabban a matematikai hozzá nem értést, mint a túlzott pontosságra törekvés az algebrai számításokban.” |
Rendszeres továbbá a NOAA-nál a múltbeli adatok önkényes megváltoztatása, ahogy éppen a prekoncepció megköveteli.
Így például az 1992-2020 időszak adatainak utólagos módosítása a 2016-os éves érték emelését eredményezte 0,95 °C-ról 0,99 °C-ra.
Mindevvel egyidőben (2021 augusztus és november között) a NOAA az 1954-es adatoknál több mint 100 értéket módosított 0,01 °C-kal – ezúttal lefelé.
A NOAA adatai mellett számos egyéb szervezet is hatodik éve töretlen átlaghőmérséklet csökkenésről ad hírt, miközben a levegő CO2-koncentrációja 403-ról 418 ppm-re emelkedett.
Honlapunkon többször szóvá tettük, hogy az adatok meghamisítása a klímabiznisz nélkülözhetetlen eszköze.
Átlaghőmérséklet-emelkedés? Hamisítás nélkül nem megy
https://klimarealista.hu/kidolt-a-klimatakolmany-alaposzlopa/
A sort a hamisításokról a végtelenségig lehetne folytatni. ehelyett csak egyet emelünk ki:
A NASA odáig vetemedik, hogy a japán adatokat, amelyek nem mutatnak hőmérséklet-emelkedést, azt riogató emelkedésre hamisítja.
Statisztikával sok mindent és mindennek ellenkezőjét be lehet bizonyítani. Fenti adatok azonban egyértelműen mutatják:
A hőmérséklet-változás néha együtt jár a CO2-koncentráció emelkedésével, néha ellentétes irányú. Egy azonban egészen bizonyos.
A statisztikai adatok a klímamodellekkel ellentétben nem támasztják alá a pánikkeltését.
Nincs klímavészhelyzet, legalábbis ami a levegő CO2-koncentrációnak az éghajlatra gyakorolt hatását illeti. (A vízgazdálkodás területén volna tennivalónk.) Innentől fogva egyet tehet csak a politika: Leállítja a százmilliárdok feneketlen hordóba töltögetését. Amely pénzeknek ezer területen volna helye országunkban a vízgazdálkodástól a hulladékgazdálkodásig.
Az elmúlt 6 év hőmérséklet-trendjei műholdas mérések alapján:
4. ábra. RSS, Remote Sensing Systems műholdas megfigyelő rendszer.
Ezen időszak alatt a CO2 koncentrációja az atmoszférában 402 ppm-ről 414 ppm-re emelkedett.
E helyen emlékeztetünk: A CO2 nem a legnagyobb koncentrációjú IR-aktív (üvegházhatású) gáz. Hogy mennyire hamis a sulykolt perspektíva, az alábbi ábrákon szemléltetjük a dihidrogén-monoxid és CO2, mint ÜH gáz arányát.
Hogy a Google ilyen nyílt akcióra vetemedett az elmúlt év októberében, csak egyet mutat: A döntéshozók ott is tisztában vannak vele: A ‘zemberokozta klímaváltozás tudományosan tarthatatlan. Érvek nincsenek, marad a cenzúra, adminisztratív eszközök, elfojtás, kitiltás. Még szerencse – tesszük hozzá némi iróniával – hogy a geocentrikus világkép vagy a flogisztonelmélet idején nem volt még Google, nem volt IPCC, nem volt UNEP, nem volt HUPCC.
És ha valakiben fölmerül, mi érdeke fűződik a Google-nek az áltudomány fenntartásához, ahhoz, hogy Magyarország továbbra is töltögesse a százmilliárdokat az éghajlat megmentése nevű feneketlen hordóba, az olvassa el
Mégiscsak az ember a felelős a klímaváltozásért!
c. írásunkat.
Vegyük észre, ha a nyugati világ – gazdaságának tönkretétele árán 50 %-kal csökkentené a CO2-kibocsátást, ez a világ antropogén CO2 kibocsátását 25-30 %-kal csökkentené. Mindez a világ CO2-kibocsátását – beleértve a természetes emissziókat is – 1 %-kal csökkentené.
A világ ÜH gáz koncentrációja jelenleg átlagosan 1,75 % víz + 0,04 % CO2, + 0,000002 % metán. = összesen 1,754102 %.
A vízkoncentráció természetesen széles határok között ingadozik a napszakok, évszakok és földrajzi hely függvényében.
Ha most a világtörténelem legnagyobb gazdaságpusztítása, (csak az EU-ban évi 600 milliárd € feneketlen hordóba töltögetése) árán a nyugati világ tönkreteszi saját gazdaságát, ez (50 %-os emisszió-csökkenést figyelembe véve)
az atmoszféra ÜHG koncentráció 1,754102 %-ról 1,754061 %-ra, történő, azaz 0,023 %-os csökkenését eredményezné.
[Nos, amint az levezettük,[2] az IR-aktív gázok légköri koncentrációjának 1,5 %-os növekedése, amit a CO2 légköri koncentrációjának megduplázódása okozna, 0,047 °C hőmérséklet-emelkedést okozna. (Már ha nem vennénk figyelembe az ennek ellentmondó fizikai-kémiai törvényszerűségeket, hanem vakon bíznánk az IPCC, Google és társaik által sulykolt narratívában.)]
Tovább számolva ez a gigantikus gazdaságpusztítás, ez a 0,023 %-os ÜHG koncentráció csökkenés a földi átlaghőmérséklet
0,0006 °C-os csökkenését eredményezné.
Hangsúlyozzuk még egyszer, a honlapunkon ismertetett fizikai és kémiai törvényszerűségek ezt is kizárják, ezt a számot csak az IPCC narratívából vezettük le. De még így is illuzórikus ez a szám. A világ többi része fittyet hány a rögeszmére és saját elképzelése szerint fejleszti gazdaságát. Arról már nem is szólva, hogy MÁR megkezdődött néhány kulcsfontosságú energiaigényes iparág elvándorlása az EU-ból rögeszmementes régiókba. Tehát a kibocsátás semmit nem változott, csak áthelyeződött.
Mindezek után teljesen legitim a kérdés: Ha nem CO2, akkor mi vezérli a föld klímáját?
Nos, honlapunkon már utaltunk rá: A hosszabb (évezredes, tízezer éves) idejű klímaváltozások ige jól magyarázhatók a Milankovics-Bacsák ciklusokkal.[3] Dióhéjban csak annyit: a Föld forgástengelyének a dőlési szöge 41 ezer éves periódussal ingadozik 21,5 és 24,5 fok között, ez jelenleg kb. 23,5 fok, miközben a dőlési irány is körbe fordul kb. 23 ezer évenként. Ingadozik a keringési pálya excentricitása is kb. 100 ezer éves periódussal.
Rövidebb (évtizedes, évszázados) távon pedig egyértelműen a Nap az, ami éghajlatunkat befolyásolja.
A Napról, mint elsődleges klímavezérlőről részletesebben a
https://klimarealista.hu/a-nap-az-te-nagyokos/ c. írásban szóltunk.
Csillagász berkeken kívül is közismert, a periodikusan ismétlődő napfolttevékenység jó jelzője a Napban lejátszódó és a földi klímára hatást gyakorló folyamatoknak. Magasabb napfolttevékenység melegebb éveket, alacsonyabb napfolttevékenység hidegebb időszakokat prognosztizál.
illetve
A változásokat természetesen nem a napfoltok okozzák. A napfoltok a napban lezajló elektromágneses folyamatok számunkra látható megnyilvánulásai. Fontos szerepe van ezen kívül
a teljes szoláris sugárzásnak – Total Solar Irradiance (TSI), amely szintén változik az évszázadok során.
Vitatott továbbá, mekkora a
kozmikus sugárzás hatás a földi klímára, mely hatás a kozmikus sugárzásnak a felhőképződésre gyakorolt hatásán keresztül realizálódik.
Vitán felüli viszont a különböző
földi oszciállációs ciklusok klímára gyakorolt hatása.
Ezeket itt csak megemlítjük:
Antarctic Circumpolar Wave ACW
Arctic Dipole aAomaly ADP
Arctic Oscillation/Northern Annular Mode AO/NAM
Atlantic Equatorial Mode AEM
Atlantic Multidecade Oscillation AMO
Atlantic Meridional Over-Turning Circulation AMOC
Brewer-Dobson Circulation BDC
Cold Ocean-Warm Land COWL
El Niño-Southern Oscillation ENSO
Equatorial Indian Ocean Monsoon Oscillation EQUINCO
European Wind storms
Gravity waves
Indian Ocean Dipole IOD
Interdecadal Pacific Oscillation IPO
Jet streams
Madden-Julian Oscillation MJO
North Atlantic Oscillation NAO
North Pacific Gyre NPG
North Pacific Oscillation NPO
Northern Annular Mode /Pattern NAM
Pacific North-American Pattern PNA
Pacific Decadal Oscillation Pattern PDO
Pineapple Express
Planetary Waves
Polar Vortex
Quasi-Biennial Oscillation QBO
Seasonal lag
Semiannual Oscillation SAO
Southern Annular Mode/Antarctic Oscillation SAM/AAO
Southern Oscillation Index SOI
Stratospheric Variability
Sudden Stratospheric Warmings SSW
Walker circulation.
A közeljövőbe részletesebben foglalkozunk ezekkel a klímavezérlő tényezőkkel. Előjáróban csak annyit: Lehet, hogy egy, a Maunder-minimumhoz hasonló újabb Grand szoláris Minimum küszöbén állunk.
2022. január
Király József
okl. vegyészmérnök
[1] https://www.eike-klima-energie.eu/wp-content/uploads/2016/07/Dissertation_5-4-2bLit_01.pdf
[2] https://klimarealista.hu/meg-egyszer-a-szendioxidrol-mint-veszelyes-klimagazrol/
[3] Klímaváltozás és széndioxid
Tetszett a cikk? Amennyiben igen, fejezze ki tetszését a Reális Zöldek Klub társadalami szervezet részére juttatott támogatásával 300 Ft értékben. Bankszámlaszámunk: 11702036-20584151 (OTP) A Fővárosi Bíróság végzése a társadalmi szervezet nyilvántartásba vételéről itt található. |